Diamentowa batuta - koncert w S1

GeminiSoftnet.GeminiCms.Web.Mvc.Public.Models.Titles.TitleViewModel

 

Serdecznie zapraszamy Państwa na niezwykły i wyjątkowy koncert w najbliższą niedzielę 14 listopada o godzinie 19:00 do Studia koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Podczas wieczoru Polskie Radio wręczy Agnieszce Duczmal „Diamentową Batutę” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dyrygentury. Jest to nagroda przyznawana „za wybitne kreacje artystyczne, rozsławianie muzyki polskiej w kraju i za granicą oraz przybliżanie jej milionom słuchaczy Polskiego Radia”

Transmisja koncertu na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz w formie streamingu wideo w mediach społecznościowych Polskiego Radia, na stronie www.polskieradio.pl oraz na kanale YouTube. zapraszamy

Dodatkowo Agencja Muzyczna Polskiego Radia przedpremierowo zaprezentuje uczestnikom wydarzenia podwójny, przekrojowy album z cyklu „Diamentowe batuty” – z utworami w wykonaniu orkiestr dyrygowanych przez Agnieszkę Duczmal. Wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia dostępne będzie w sprzedaży od 19 listopada.

Album zawiera dwa istotne nagrania – koncertowe i studyjne. W lutym 1978 roku, w finale IV Festiwalu Młodych, Agnieszka Duczmal zadyrygowała Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej. Maestra rozpoczęła od Walca Mefisto – Franciszka Liszta. Drugą część wieczoru wypełniła I Symfonia g-moll op. 13Piotra Czajkowskiego. Umieszczony na pierwszej płycie wydawnictwa koncert Agnieszki Duczmal w Filharmonii Narodowej stanowił zwieńczenie jej debiutanckiej drogi.

Na drugiej płycie znajdują się obszerne fragmenty niemal całkowicie zapomnianej opery Haendla - Sosarme. To pierwsze polskie nagranie, którego Agnieszka Duczmal dokonała ze swą Orkiestrą i znakomitymi solistami w dniach 25-30 listopada 1980 roku, w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Album będzie do kupienia w Sklepie Polskiego Radia.

 

Program koncertu:

  • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento F dur, KV.138
  • Piotr Czajkowski - Serenada C-dur Op.48
  • Wojciech Kilar – Orawa

 

Wykonawcy:

Agnieszka Duczmal - dyrygent

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus