Kulka/Paderewski/Kulka

Kulka/Paderewski/Kulka

 

Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza na koncert transmitowany online. Wiadomym jest, że muzyka zawsze była ponad podziałami, podtrzymuje na duchu i dodaje nadziei. Dlatego już w niedzielę, 8 listopada 2020 roku, zapraszamy Państwa serdecznie do obejrzenia wyjątkowego koncertu „Kulka / Paderewski / Kulka”. Wydarzenie to, wpisuje się w 160-tą rocznicę urodzin wybitnego artysty i wielkiego męża stanu.
W całości wypełniają go kompozycje Paderewskiego i choć pochodzą z różnych okresów jego twórczości, to doskonale ilustrują niezwykłą muzyczną wrażliwość i nieprzeciętnie twórczy talent.

Koncert wykona wybitny polski skrzypek Konstanty Andrzej Kulka i jego córka Gaba Kulka, pianistka, kompozytorka i charyzmatyczna wokalistka pop. Podczas koncertu usłyszymy wybrane dzieła Mistrza opowiedziane językiem pochodzącym z dwóch różnych muzycznych światów, tak aby powstało dzieło eksponujące ponadczasową wartość kompozycji Paderewskiego.

Projekt ten transmitowany będzie online 8 listopada na youtube.com/niepodlegla1918 oraz facebook.com/niepodlegla.1918, o godzinie 20:00.

Retransmisja koncertu odbędzie się 11 listopada 2020 roku w Programie 2 Polskiego Radia o godzinie 16:00 oraz o godzinie 19:00 w TVP Kultura.

Zapraszamy!

 

 

fot. Mikołaj Grynberg