Nils Mönkemeyer - on-line

GeminiSoftnet.GeminiCms.Web.Mvc.Public.Models.Titles.TitleViewModel

 

W niedzielę 14 lutego w Auli Uniwersyteckiej wystąpi u boku Orkiestry, prowadzonej przez Annę Duczmal-Mróz znakomity altowiolista Nils Mönkemeyer. Artysta szybko zyskał miano jednego z altowiolistów odnoszących największe sukcesy na arenie międzynarodowej i natychmiastowo podniósł rangę swojego instrumentu. W ramach swojego wyłącznego kontraktu z Sony Classical, wydał w ostatnich latach wiele płyt CD, z których wszystkie zdobyły uznanie krytyków i prestiżowe nagrody.

W programie koncertu znalazły się utwory:

  • Grażyna Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową
  • Niccolò Paganini – Sonata per la Grand Viola ed Orchestra op. 35 (ar. A. Duczmal)
  • Carl Maria von Weber – Andante e Rondo Ungarese op. 35 (ar. A. Duczmal)
  • Yasushi Akutagawa – Triptyque

 

Dyrygent: Anna Duczmal-Mróz

Altówka: Nils Mönkemeyer

 

Jeśli zechcecie Państwo zobaczyć jak wygląda proces produkcji naszych nagrań on-line „od kuchni” i stać się ich częścią, zapraszamy w najbliższą niedzielę 14 lutego do Auli UAM w Poznaniu o godzinie 12:00. Wstęp wolny! Przestrzegamy wszystkich obowiązujących zasad epidemicznych. Maseczki obowiązkowe!
Ze względu na uwarunkowania techniczne dysponujemy jednak ograniczoną liczbą miejsc. Osoby chętne do wzięcia udziału w nagraniu koncertu prosimy o zgłaszanie się telefoniczne w godzinach 8:00 – 16:00 pod numerem 61 851 66 86 (-87) lub mailowo na adres wojciech.kabata@amadeus.pl, podając swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.
Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 12 lutego do godziny 16:00.

 

 

(Fot. Irène-Zandel)